Ana Sayfa Ziraat Bankası Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

0
Paylaş
Ziraat bankası ikinci el araç fiyatları
Ziraat bankası ikinci el araç fiyatları

Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

Kredi ile alınmış araçlar ya da başka bir kredi alırken aracınızı teminat olarak gösterdiniz ancak ödeyemezsiniz haciz yolu ile banka tarafından satışı yapılır. Ziraat Bankası 2.el araç satışı hizmeti sunuyor.

Bankalar ev alırken, evlenirken, nakit ihtiyacımız olduğu zaman ve güzel bir araba almak istediğimizde kredi imkânı sunar. Banka vereceği kredi için faiz alır. Yüksek miktarlı kredilerde belki de aldığınız kredinin yarasına yakın miktar faiz olarak yansır. Düşük krediler ödenir ancak maddi durum yetersiz kaldığında ödenemiyor.

Taşıt Kredilerinde İpotek

Tüketici kredilerinde gayrimenkul ipoteği koyulur. Taşıt kredisi alırken de alacağınız taşıt ipotek altına alınır. Aracınızı almak için kullandığınız kredinin tamamını ödediğinizde ipotek şartı banka tarafından kaldırılır. Aracınızı almak için kullandığınız kredinin ödemelerinde aksaklık olur, ödeyemez duruma gelirseniz, ipotek koyulan araç banka tarafından satılır ve borç tahsil edilir.

İcralık Araç Almak Doğru Mu?

İcralık araç almak ne kadar doğru, ne kadar doğru değil tamamen sizin vereceğiniz karar doğru olur. Satış gerçekleşmediği takdirde kredi sahibine faiz borcu çıkar. Örnek verecek olursak; bir kişi araba aldı kredisini ödeyemedi. Banka da bu aracı değeri altında olmadan piyasa değerinde satarsa, aracı almak isteyen kişi bunu bilmiyorsa belki de borcu olan kişiyi zor durumdan kurtarmış olur. Eğer bankalar aracı piyasa değeri altında satıyorsa bazıları da bu durumdan faydalanmak istiyorsa, borcun ödenmesi dışında kredi borcu olan kişiyi üzmüş olur.

Ziraat Bankası ikinci el araçlar
Ziraat Bankası ikinci el araçlar

Taşıt Alımı İçin İhale Yapılır

İhaleye girmek isteyen kişiler; nüfus cüzdanı ile başvuru yapabilir. Tüzel kişi olarak ihaleye girecekseniz ticaret sicil tasdiknamesi ve şirkette yetkili olduğunu gösteren belge ve noter imzalı onay sirküleri isteniyor.

Taşıt ihalesine girip araç almak isteyen kişiler Ziraat Bankası şubesine giderek araç için belirlenen fiyat için %6 teminat yatırması gerekmektedir. Sözleşme verilir, imzalarsınız ve işlemler başlar. İhaleye girdiniz ve kazanamadınız. Yatırdığınız teminatı geri alabilirsiniz.

Bankaya başvuru yaptınız ve ihaleye girip teklif vermeniz için; SMS ile cep telefonunuza şifre gelir. Şifreyi girerek araçlar için teklif yapabilirsiniz.

KDV ödenecek mi?

İhaleye girdiniz ve kazandınız. Alacağınız araç için KDV ödenmez. Araç için muayene, sigorta, kasko gibi işlemler için ücret ödenir.

İhale ile alınan araç için kredi çıkar mı?

Ziraat Bankasından 2.el araç almak istiyorsanız bu aracı peşin olarak alabilirsiniz. Alacağınız araç için ihtiyaç ya da taşıt kredisi alabilirsiniz. Kredi almak için belirlenen kriterlere sahip olmanız gerekiyor.

3 ay ertelemeli kredi veren bankalardan kredi alarak mevcut borçlarını ödeyebilir ve 3 ay sonra kredi ödemelerinize başlayabilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin