Ana Sayfa Kredi Yabancılara Kredi Veren Bankalar

Yabancılara Kredi Veren Bankalar

0
Paylaş
Yabancılara Kredi Veren Bankalar
Yabancılara Kredi Veren Bankalar

Yabancılara Kredi Veren Bankalar

Yabancı uyruklu olup, Türkiye’de yaşayan yabancı vatandaşlar ekonomik ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kredi çekmek istiyor. Peki, yabancı uyruklu vatandaşlar Türkiye’de ki bankalardan kredi alabilir mi? Konumuzda detaylı olarak okuyucularımız için anlattık.

Yabancı uyruklu olan vatandaşlar, Türkiye’de ki bankalardan kredi çekme imkânı bulunuyor. Bankaların şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilir ve kredi alabilir. Türkiye’de yer alan bankalar yabancı uyruklu vatandaşların kredi çekme işlemlerinde bazı zorluklar çıkarmaktadır. Bankalar yabancı uyruklu vatandaşlara öncelikle ihtiyaç kredisi verir. İhtiyaç kredisinin dışında; konut ve mortgage kredisi kullanma imkânı tanıyor. Yabancı uyruklu vatandaşların bankalardan kredi alabilmeleri için bazı şartlar bulunuyor. Şartları taşıyan yabancı uyruklu vatandaşlar kredi çekebilir.

Yabancı uyruklu vatandaşlar çektikleri krediler ile genel de ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Büyük şehirlerde yaşayanlar gayrimenkul yatırımları için kullanarak ev alabiliyorlar. 2012 yılından bu zamana kadar Mütekabiliyet Yasası kapsamında yabancılara konut satışının 4 kat arttığı görülüyor.

Türkiye’de Yaşayan Yabancılarda Aranan Şartlar;

Yabancı uyruklu vatandaş kredi alırken, ikametgâh adresi ve bir kefil olması gerekiyor. Kefil olacak vatandaşın Türk olması gerekiyor. Gelirini belgelemesi gerekiyor.

Satın almak istediği evin tapusu, elektrik, su faturası, yurt dışında çalıştığı şirketten 3 aylık maaş bordrosu, banka hesap hareketlerini gösteren dekont.

Kredi almak isteyen yabancı uyruklu vatandaş garantör eşliğinde kredi başvurması gerekiyor. Oturma izni, çalışma izni, yabancı kimlik belgesi kredi başvurusu yaparken bulundurması gereken belgelerdir.

İş Bankası Yabancılara Kredi

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan İş Bankası yabancı uyruklu vatandaşlara kredi veriyor. Yatırım ya da oturma amacıyla konut almak isterseniz, uygun faiz oranlarından faydalanarak İş Bankasından kredi alabilirsiniz.

İş Bankası yabancı uyruklu vatandaşlara kredi vermek için özel kampanyalar düzenlemiştir. 120 ay vade imkânı tanınıyor.

yabancılara türk bankalarından kredi çekebilir mi
yabancılara türk bankalarından kredi çekebilir mi

Türkiye Finans Bankası Yabancılara Kredi

Yabancı uyruklu vatandaşlara kredi veren bankalardan bir diğeri de Türkiye Finans bankasıdır. Türkiye Finans Bankası kredi işlemlerinde faiz uygulamıyor. Çekilen kredilerde kâr payı alınıyor. 2 ay ile 120 ay vade imkânı sunuluyor.

Ziraat Bankası Yabancılara Kredi

Devlet bankası olan Ziraat Bankası da yabancı uyruklu vatandaşlara kredi imkânı tanıyor. Konut alma fırsatı sağlayan Ziraat Bankası Evini Ziraat’ten Farkıyla Türkiye’de konut alma fırsatı sağlıyor.

Ziraat Bankasından kredi çekmek isteyen yabancı uyruklu vatandaşlarda aranan özellikler;

Krediler TL olarak kullandırılıyor. Alınacak konut için ipotek tesis edilir. Farklı konularda ek teminat istenebiliyor. 120 ay vade imkânı sunuluyor. Konut değerinin %50’sine kadar kredi veriliyor. Gerçek kişiler de krediden faydalanabilir.

Yapı Kredi Bankası Yabancılara Kredi

Yapı Kredi Bankası özel sermayeli bir bankadır. Koç grubu bünyesinde hizmet veriyor. Uygun faiz oranları ve vade farkıyla yabancı uyruklu vatandaşlara kredi sağlıyor.

Bazı bankalar kredi çekecek olan müşterilerine dosya masrafı almamaktadır.Peki bu Dosya Masrafı Kredi Veren Bankalar hangileri.Yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin