Ana Sayfa Genel Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar(Güncel Liste)

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar(Güncel Liste)

0
Paylaş
Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar
Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

İnternet sitelerinde sicili bozuk olan kişiler asla kredi alamaz, kredi çekemez bu tarzda haberler yer almaktadır. Kara listeye düşmüş ve sicili bozuk olan kişiler bu sorunun yanıtını arıyor. Kredi çekebilir mi? Kredi kartı alabilir mi? Daha kredi çekmiş olabilir, kredi kartından alışveriş yapıp aylık ödemelerinizi yapmadığınızdan dolayı siciliniz banka tarafından iyi belgelenmez.

Öncelikle kimler kara listede, kimler kırmızı çizgi çekilmiş onu açıklayalım. Bankalardan yaptığı işlem sonrası icralık olmuş, banka tarafından avukatlık olan kişiler kara listede yer alır. Kara listede yer alan kişinin kredi notu düşer. Kredi notu düşen ve sicili bozuk olan kişiler artmaktadır. Bankaların sicili bozuk olanlara kredi vermesi ilgi çekiyor.

Bankalar kendi özel şartlarıyla kredi veriyor. Bu durumdan faydalanmak isteyen diğer kötü kişiler yüksek faiz, belirsiz vadelerle kredi veriyor. Burada anlaşılan o ki, farklı yollardan sicili bozuk kişilerden faydalanarak para kazanabiliyor. Bu durum hiç hoş değil.

Kara listeye ve kötü sicile düşseniz bile bankalar 100 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Bankalar ipotek, kefil şartıyla kredi imkânı sağlıyor.

Sicili bozuk olan kişiler kredi çekebilir mi? Kredi kartı alabilir mi? Araştırdık, konumuzda detaylı olarak anlattık.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Aktif Bank

Kredi sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankalarda birincisi Aktif Bank’tır. Aktif Bank’a internet üzerinden ya da banka şubesine giderek başvuru yapabilir, kredi çekebilirsiniz. Krediniz olumlu yanıtlanırsa, PTT şubelerinden kredinizi hemen alabilirsiniz.

Aktif Bank 2.000 TL ile 30.000 TL arasında kredi veriyor. %2,59 faiz oranı uygulanıyor. Normal ihtiyaç kredilerin faiz oranı 1,20-1,60 arasındadır. Krediniz aldıktan sonra aylık ödemeleri PTT şubelerinden yapabilirsiniz.

Kredi borcunuzu ödemediğinizden dolayı icralık bir durumunuz var ve kredi çekip çekemeyeceğinizi düşünüyorsanız aklınızdaki tüm soruların cevabını yazımızda bulabilmeniz mümkün.İcralık durumda olanlar kredi çekebilir mi? adlı detaylı bilgi verilmiştir.

Aktif Bank’tan 30.000 TL aldığınız varsayalım;

Aylık 2,59 faiz uygulanır. Aylık taksit ödemeleriniz 1.211 TL olacaktır. Dosya masrafları eklemeden geri ödeyeceğiniz tutar 58.133 TL’dir.

Bozuk sicile kredi veren bankalar
Bozuk sicile kredi veren bankalar

Aktif Bank Taksitli Alışveriş İmkânı Sunuyor

Aktif Bank sadece kredi vermiyor. Taksitli olarak alışveriş yapabilirsiniz. Aktif Bank’ın anlaşmalı olduğu markalar var. Bu markalara sahip eşyaları alırsanız, Aktif Bank aracılığıyla taksitler halinde ödeme yaparsınız. Taksit yazıp TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra 3050’ye telefonunuzdan mesaj gönderin. Banka onay verdiği takdirde belirtilen markalara sahip ürünleri alabilirsiniz. Taksitleri anlaşmalı bankalara ya da PTT şubelerine ödeyebilirsiniz. Yeni evlenmiş çiftler için bu alışveriş imkânı kaçınılmaz olarak değerlendiriliyor.

Günümüzde zaten krediyi yüksek faizli olarak alıp geri ödemekteyiz.Bir de bankalar krediye ek olarak dosya masrafı çıkardığında kredi çekmek güçleşiyor.Fakat bazı bankalar müşteri porföyünü arttırmak için kredi çeken müşterilerinden dosya masrafı almamaktadır.Peki Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Fibabanka

Fibabank sicili bozuk olan kişilere kredi fırsatı tanıyor. Fibabank faiz ve vade seçeneklerini kabul ederseniz, kredi çekebilirsiniz. Kredi çekmek için kefil ya da ipotek göstermeniz gerekiyor. Kredi çekmek için arabanızı ya da otomobilinizi ipotek göstererek kredi almanız kolaylaşıyor.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Ek Hesap Açarak Kredi Alın

Siciliniz bozuk ancak ek hesap açarak kredi alabilir, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Çekeceğiniz kredi miktarı yüksek değilse kredi kartı ya da banka kartını kullanarak ek hesap açtırmak kaydıyla para çekebilirsiniz. Nakit avans alarak taksitler halinde ödeme yaparsınız.

Kredi Notu Düşüklere Kredi: Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Nakit avans hesaplarında dikkat etmeniz gereken hususlar bulunuyor. Banka kartı ya da kredi kartınızı kullanarak para çekebilirsiniz ancak ATM’den yapılan işlemde taksitli avans seçeneğini işaretlemelisiniz. Yoksa çektiğiniz parayı bir ay sonra tamamını ödemek durumunda kalabilirsiniz. Nakit avans hesaplarında çekilen paralarda yüksek faiz uygulanmaz.

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar
Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar
Sicili Bozuk Olan Kişilere Kredi Veren Bankalar ve İsimleri şöyle;
  • Denizbank
  • Akbank
  • İNG Bank
  • Garanti bankası
  • TEB Bankası
  • Finansbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • ICBC Bank

Sicili Bozuk Olana Kefil Göstererek Kredi Başvurusu

Sicili bozuk olan kişiler kredi alırken kefil göstererek ya da ipotek göstererek kredi aldığını söylemiştik. Bankalar ticari kurum olduğu için verdiği paranın karşılığını yani güvencesini belgeleyebilmesi gerekiyor. İpotek olarak gösterdiğiniz ev ya da araba olabilir. Taksitleri ödemediğiniz durumda banka tarafından el koyulacağını hatırlatalım.

Bankaların kefil gösterilen kişilerde aradığı özellikler;

Kamu kurumlarında memur olarak çalışan kişiler, Ticaret Odasına kayıtlı olarak çalışan sanatkâr ya da tüccarlar, BAĞ-KUR üyeliği bulunan kişiler, bankalarda çalışan işçi veya memurlar

Kredi sicili bozuk olan kişiler kredi alırken bu şekilde kefil gösterebilir. Bankaya gösterilen kefiller incelenir ve olumlu veya olumsuz olarak cevap verir. Kefillerin banka kredi notu ve bankalarda yaptıkları işlemler incelenir. Kefil gösterdiğiniz kişinin kredi notu düşük ya da bankalarda yaptığı işlemlerde sorun yaşamışsa kefilliği kabul edilmez, olumsuz olarak cevaplandırılır.

Gelir Belgesiz Kredi: Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin