Ana Sayfa Senetle Kredi Senetle Para Veren Yerler

Senetle Para Veren Yerler

0
Paylaş
Senetle Para Veren Yerler
Senetle Para Veren Yerler

Senetle Para Veren Yerler

Türkiye’de yaşam şartları hızla değişiyor. İnsanlar nakit ihtiyaçlarını karşılarken zorluklarla karşılaşabiliyor. Herkesin banka ile arası iyi olmayabilir. Kimileri daha önce yaptığı işlemler nedeniyle bankadan kırmızı kalem yemiştir. Kimileri ise artan faiz ve banka şartlarını kabul etmeyebilir. Bu durumda insanlar senetle para veren yerleri araştırmaya başlamıştır. Senetle para veren yerler vardır ancak, bu durumu fırsata çeviren kötü niyetli kişiler vardır. Bunlara dikkat edin, bunlar dolandırıcı olabiliyor.

Yazımızın en başında şunu açıklayalım; senetle para veren bankalar, yoktur. Bankalar verdikleri parayı sözleşmeye tabi tutar. Ödeme planı aylık vadeler şeklinde ve belirlenen faiz oranı ile para verirler. Senetle para veren bankalar yoktur ancak, senetle para veren kurum veya kuruluşlar bulunuyor.

Senetle Para Veren Yerler Firmalar Kuruluşlar

Senetle Para Veren Yerler Şirketlerin Finansman Kredileri

Bankalardan kredi çekmek istemiyorsanız, senetle para veren yerleri araştırarak para alabilirsiniz. Senet karşılığında kuyumcular para verebiliyor. Örnek verecek olursak; araba almak istiyorsunuz. Bankalardan kredi alamıyor ve eksik kalan parayı tamamlayamıyorsanız bir kolaylık var. Fiat marka araba almak istiyorsanız, Koç Finans Kredisi ile senet karşılığında kredi alabilir, aracınıza kavuşabilirsiniz. Senetle para alsanız da şirketler kredi notunuzu sorgulayacaktır.

Senetle Para Veren Yerler Kuyumcular

Kuyumcular, senetle para verebilir. Bulunduğunuz il ya da ilçenizdeki kuyumcuları ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. Kuyumcular belirleyeceği teminatlar dâhilinde kredi verebiliyor. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi bu durumu fırsata çeviren kişilerden uzak durun. Özellikle tefecilerden. Tanıdık bir kuyumcu bulabilirsiniz senetle borç para alabilirsiniz. Altın alıp satarak borcunuzu ödeyebilirsiniz. Senetle altın alıp satarak nakit ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız.

Senetle nakit ihtiyacınızı kapatmak yerine kredi notunuz düşük olduğundan dolayı kredi çekemiyorsanız kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalardan kredi çekebilirsiniz.Yazımızda kredi notu düşük olanlara kredi veren birçok banka hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

Senetle Para Veren Yerler Faktoring Şirketleri

Piyasa da resmi faktoring şirketleri bulunmaktadır. Vadesi gelmemiş olan çek ya da senetleri bu faktoring şirketlerine bozdurarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Senetle Para Veren Yerler Beyaz Eşya Almak

Birçok beyaz eşya şirketi senetle satış yapabiliyor. Senetle para veren yerler dahilinde beyaz eşya almak işlemi pek önerilmiyor. Nakit ihtiyacını karşılayamayan  ve zor durumda olan kişiler bu seçeneği inceleyebilir. Senetle eşya alıp, bunları tekrar geri alan farklı firmalara satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

senetle kredi veren yerler
senetle kredi veren yerler

Multi Evim

Senet karşılığında eşya satışı yapılıyor. 24 aya kadar vade imkanı tanınıyor. Kredi kartı olmadan mağazadan ya da internet sitesinden alışveriş yapabilirsiniz. Senetle eşya satışı yapılıyor ancak aranan bazı şartlar var. SGK-SSK’lı olarak devlet memuru olmanız gerekiyor. Memur değilseniz sizin üstünüze bir tapu olması gerekiyor. Emekliyseniz tapu ve kefil isteniyor. Üzerinizde icra işlemi de bulunmaması gerekiyor.

Göktaşlar

Göktaşlar alışveriş mağazası senetle eşya satışı yapıyor. Kredi imkanı tanıyor. Senetle satış yapıldğı için alınan ürünler için fiyat farkı uygulanıyor.

İKS AVM

72 bin ürün kapasitesine sahip olan İKS AVM senetle eşya satışı yapıyor. Online AVM olarak internet üzerinden ürün alabilirsiniz. İKS AVM 35 yıllık esnaf tecrübesine sahiptir. Mağazaya giderekte elden ürün alabilirsiniz.

İstanbul Senetle Kredi: İstanbul Senetle Kredi Veren Yerler

Yiğit Alışveriş (Online)

Yiğit Alışveriş Türkiye’nin farklı yerlerinde hizmet veriyor. Online alışveriş sitesini kullanarak senetle istediğiniz eşyayı alabilirsiniz. Satış yapan iller arasında; Adana, İstanbul, Samsun, Elazığ, Kahraman Maraş, Malatya yer alıyor.

senetle kredi veren kuruluşlar
senetle kredi veren kuruluşlar

Senetle Para Veren Yerler Senetle ya da Hat Üzerine Cep Telefonu Almak

Senetle beyaz eşya satan yerlerden de cep telefonu alabilirsiniz. Senetle cep telefonu alıp satabilirsiniz ancak zarara da uğrayabilirsiniz. İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Erzurum, Bursa, Gaziantep, Konya, Kocaeli, Şanlıurfa, Mersin, Diyarbakır, Hatay, Manisa, Kayseri, Samsun, Kahramanmaraş, Balıkesir, Denizli, Aydın, Van illerinden alabilirsiniz.

Senetle kredi veren faktöring şirketlerinden ihtiyaç duyduğunuz nakit parayı temin edebilirsiniz…

Fatura üzerinden de cep telefonu alabilirsiniz ancak zarara da uğrayabilirsiniz. Turkcell faturanız üzerinden İphone 6S 32 GB telefon aldınız diyelim. 82,32×36 ay taksit imkanı tanınır. Toplam ödeyeceğiniz para 2.963 TL olacaktır. İphone 6S 32 GB cep telefonunun peşin fiyatı 1.999 TL’dir. Faturanız üzerinden aldığınız İphone 6S 32 GB cep telefonuna 2.963 TL’ye alıp 1.999 TL’ye ya da bunun altında satarsanız zarar etmiş olursunuz. Çünkü telefonun peşin olarak satış fiyatı 1.999 TL’dir. Bu durumda 1.000 TL zarara uğramış olacaksınız.

Senetle Para Veren Yerler Kredinizi Çekelim Siz Taksitleri Ödeyin

Eğer siciliniz bozuk ve bankalardan işlem yapamıyorsanız haliyle bankalar size kredi vermez. Bazı kişiler kendi üzerinden kredi çeker, siz ona parayı öderseniz. Karşı taraf size senet imzalatır, ufak bir fark ücreti alır. Bu durumda hem bankaya hem de kredi alan kişiye faiz ödemiş olacaksınız.

Örnek verelim. Bir firma ya da kişi sizin için 10.000 TL çekti. Bankaya faiz ile ödenecek para 13.000 TL. Parayı çeken taraf parayı verecek kişiye senet imzalatarak parayı verir. Ancak üzerine 1.000 TL ya da 2.000 TL ilave eder. Bu durumda bankaya ve parayı veren kişi olmak üzere iki ayrı yere faiz ödemiş olursunuz.

Sicilinizin bozuk olmasından dolayı kredi çekemiyorsanız sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar adlı yazımızı okumalısınız…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin