Ana Sayfa Kredi Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

0
Paylaş
Öğrenci kredi kartı veren bankalar
Öğrenci kredi kartı veren bankalar

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilerinde özel ihtiyaç ve harcamalar için nakit para ihtiyacı olur. Kredi çekmek ya da kredi kartı almak öğrenciler için zordur. Banka kredi veya kredi kartı vermek ister ancak gelir belgesi ya da paranın geri ödenmesi konusunda teminat isteyebilir. Gelir belgesi, geçmiş zamanlarda yapılan finansal hareketler kredi kartı ya da kredi kartı almak için size yardımcı olabilir. Bankalar sizin öğrenci olup olmadığınızdan önce kredi şartlarını taşıyor musunuz? Geri ödeme yapabilir misiniz? Bunları inceler.

Konunun başında söylemiştik. Öğrencilerin kredi kartı veya kredi alması gerçekten çok zordur. Öğrencilerin yaşının küçük olması, bankalarla bir işlem yapmış mı, kredi notu, gelir durumu gibi özellikler bankalar tarafından yakından takip edilir. Tüm bu anlattığımız şartları öğrenciler tarafından karşılanmıyorsa, bankalar kredi veya kredi kartı veremez. Bankalar vermek için de bir kampanya, tanıtım, reklam vb. şeyler yapmaz. Öğrenciler nasıl kredi veya kredi kartı alır? Konu hakkında birkaç detay ile anlatalım.

Öğrenciler öğrenci olduğu zaman boyunca ek iş yapabilir, ailelerinden harçlık alabilir. Tüm bu ekonomik durumlar kısıtlıdır. Öğrenci bir ihtiyacını karşılamak için bankaya kredi ya da kredi kartı için başvuru yaptıklarında gelir belgesi olmadığı için banka kredi çıkarmaz. Öğrencinin bir gelir elde etmesi gerekiyor.

Öğrencilere yönelik kredi kartları hazırlanır. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar var mı? Bu konu hakkında araştırma yapmanız gerekecektir. Öğrencilere verilen kredi kartlarında kredi kartı limiti 1.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Ailenizden anneniz, babanız ya da biri sizin için kefil olursa, kredi limiti artabilir.

Öğrencilere hangi bankalar kredi veya kredi kartı verir? Kredi kartı şartları nelerdir? Şimdi gelin onları inceleyelim.

öğrencilere kredi kartı veren bankalar
öğrencilere kredi kartı veren bankalar

İş Bankası – İşte Üniversiteli Kredi Kartı

İşte Üniversiteli kartı İş Bankası tarafından verilir. Maksimum kart özellikleri bulunur. Harcama yapabilir, puan da kazanabilirsiniz.

Öğrencilere Kredi Kartı: SMS ile Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Yapı Kredi Bankası – Play Kart

Play Kart Yapı Kredi Bankası tarafından verilir. World Kart özelliğine sahiptir. Harcamalardan puan kazanabilir, taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz. Play Kart’ın ayrıca nakit avans özelliği de bulunmaktadır.

Vakıfbank Like Card

Like Card Vakıfbank tarafından verilmektedir. Like Card’a kolayca sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinden ya da bankanın şubesinden başvuru yapabilirsiniz. Kartınız adresinize hızlı şekilde gönderilir. Like Card World kart özelliklerine sahip olduğu gibi nakit avans özelliği de bulunuyor.

TEB – Üniversite TEB

Üniversite TEB, TEB Bankası tarafından verilmektedir. Üniversite TEB ile taksitli alışveriş yapabilir, harcama yaptıkça da bonus puanlar kazanabilirsiniz. Ayrıca Üniversite TEB kartınızdan nakit avans ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası – Genç Bankkart

Genç Bankkart Ziraat Bankası tarafından verilmektedir. Genç Bankkart KYK’den burs ve kredi alan öğrenciler için tasarlanmıştır. Alışveriş yapabilir, faizsiz harçlık avans ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. 375 TL ekstra limit kullanabiliyorsunuz.

Cepten hızlı ve kolay başvuru için telefonunuzdan GENC BANKKART yazıp 4747’ye mesaj gönderebilirsiniz.

HSBC Campus Kredi Kartı

Campus kredi kartı HSBC bankası tarafından verilmektedir. HSBC Campus kredi kartına sahip olabilmek için HSBC Advantage Classic/Standard kredi kartlarının özelliklerine sahip olmanız  gerekiyor. 18-25 yaş aralığında ve ön lisans ya da doktora eğitimine kadar tüm öğrenciler faydalanabiliyor. Açıköğretim öğrencileri faydalanamaz.

Bir önceki yazımız olan Harçlık Avansı Nakite Çevirme Yolları başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.İyi okumalar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin