Ana Sayfa Çiftçi Kredisi Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar(5 Yıl Ödemesiz)

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar(5 Yıl Ödemesiz)

0
Paylaş
Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar
Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Tarım ve hayvancılık ekonomik açıdan geçmişten bugüne bakıldığında önemli meslekler arasında yer almaktadır. Hayvancılık sektörü zor meslektir. Üreticilerin bu meslekle uğraştığı ve vazgeçmediği bu meslek, sermaye gerektirmiyor. Küçükbaş hayvancılık büyükbaş hayvancılık sektörüne göre daha fazla uğraş istemektedir. Hayvancılık sektöründe devlet üreticiye teşvik sağlar. Hayvancılık sektörüyle uğraşıyor ve kendinize ait bir yeriniz varsa, 2 ile 3 yıl içinde 40-50 bin lira para kazanabileceğiniz başka mesleğiniz yoksa küçükbaş hayvan yetiştirip para kazanabilirsiniz. Örnek verecek olursak; ilk defa bu işe başladığınızı varsayalım. 100 tane koyun alıp işe başlasanız, 1 yılsonunda koyunlar 2 defa kuzular. Sonuçta 200 kuzunuz olur. Hayvancılık işiyle uğraşıyor ve para kazanmak istiyorsanız, bakım giderleri ile çoban parasını unutmayın.

Küçükbaş hayvancılık işiyle uğraşıyor ve nakit paraya ihtiyacınız varsa, banaklara başvuru yaparak kredi alabilirsiniz. Konumuzda küçükbaş hayvancılık kredisi veren bankaları araştırdık.

Şekerbank Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

Küçükbaş hayvancılık kredisi veren bankalardan bir tanesi Şekerbanktır. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık işletmeleri tarımsal ekipman alımı traktör haricinde, hayvan alımı, hayvan barınağı, yem deposu, süt sağma, soğutma tankı, kaba yem alımı, kesif yem ve süt yemi gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için kredi veriyor.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

ÇKS Belgesi veya Çiftçilik Belgesi,

Hayvan varlığına ilişkin Belge veya belgeler (İşletme Tescil Belgesi)
Nüfus cüzdanı
Varsa, diğer gelirlerine ilişkin belgeler

Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)

Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Küçükbaş hayvancılık kredisi başvurusu
Küçükbaş hayvancılık kredisi başvurusu

KOSGEB

KOSGEB de tarımı ve çiftçiyi destekliyor ve kredi veriyor. Kesinlikle danışmalara, firmalara, internet sitelerine farklı bir ücret ödemeyin. Bu işi fırsat bilip, dolandırıcılık haline getiren kişiler vardır. KOSGEB hayvan alımı için kredi veriyor. Küçükbaş hayvan koyun, keçi almak isteyen kişiler KOSGEB aracılığıyla hibe kredi ya da başka isimle kredi almanıza imkân bulunmuyor. Sadece et üretimi, imalathanesi ve bu alan içinde hizmet veren iş yerlerinin kurulumu için KOSGEB’den hibe kredi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

100 baş veya üzeri küçükbaş hayvan, besi işletmesi ya da var alan küçükbaş hayvan sayısını 100 ya da üzerine çıkarmak isteyen üreticilere küçükbaş besicilik kredisi veriyor. Buradan anlaşabileceği gibi 100 küçükbaş hayvan ya da var alan küçükbaş hayvan sayısını arttırmak zorundasınız. Koyun yetiştiriciliğinde 50 baş, Saanen, Kilis, Damascus, Ankara ve Kıl keçisi yetiştiriciliğinde en az 25 baş işletme kurmak isteyen, ya da kapasite sayısını arttırmak isteyen üreticilere Ziraat Bankası kredi veriyor.

Dosya masrafı almayan bankalardan kredi çekerek bir de krediye ek olan dosya masrafını ödemeyebilirsiniz.Peki dosya masrafı alamayan bankalar hangileri? Dosya masrafsız kredi veren bankaları yazımızda detaylı bir şekilde anlattık…

Ziraat Bankası ayrıca;

Süt hayvan yetiştiriciliği yapan üreticilere yazılı giderler için kredi veriyor. Koyun yetiştirmek isteyen üreticiler için en az 50 baş, Saanen, Kilis, Damascus, Ankara ve Kıl keçisi yetiştiriciliğinde en az 25 baş ile üretim yapan ya da mevcut bu kapasitelerle işletme kurmak isteyen veya hayvan sayılarını bu sayılara çıkaran üreticilere Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi veriliyor.

Ziraat Bankası devlet bankası olduğu için faiz oranları düşük olmaktadır.Ziraat Bankası Küçükbaş Besicilik için kredi almak isteyen bireyler 100 baş, bu sayı üzerinde küçükbaş hayvan ile besi işletmesi kurmak isteyenlere veya işletme kapasitesi sayısını 100 baş veya üzerine çıkarmak isteyen üreticiye Küçükbaş Besicilik kredisi imkânı tanınıyor.

Küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar
Küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar

Yapı Kredi Bankası Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

Kefalet, çek, senet ve ipotek teminatlarından birini kullanarak 1,3,6,12 aylık taksitler ile yapacağınız tarım işine uygun, taksit sayıları esnek, 60 ay vade seçeneğiyle kredi alabilirsiniz. Süt hayvancılığı işletmeleri için yem, ilaç, bakım, elektrik, su, aşılama işlemlerimden meydana gelecek masraflar için kredi alabilir, taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Kredinin geri ödemeleri ayda bir, 3 ayda bir ya da 6 ayda bir taksitler halinde ödemeniz mümkündür. Kredilerde 18 ay vade işlemi yapılıyor.

Finansbank Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

Finansbank Besicilik Yatırım kredisi veriyor. Besi hayvancılığının yatırımlarını destekliyor. Hayvan alımı, yemleme ünitesi, yem karıştırma makinesi, ahır-gübre çukuru inşaatı işlemlerden oluşacak masraflar için finans desteği sağlanıyor. Yapılacak işlemlerin maliyetinin %85’ini karşılar. İpotek teminat göstererek alacağınız krediler için 120 ay vade imkanı vardır. 6 ya da 12 ay da bir ödeme yapılır.

Süt hayvancılığı yatırım kredisi işletme kuracak yeni yatırımcılar için ve işletmesini büyütme işlemleri yapmak isteyen üreticiler için veriliyor. Yeni süt hayvanı alabilir, yeni alacağınız ekipmanlarla birlikte işletmenizi gelecek için uyumlu hale getirebilirsiniz. 1-3-6-12 aylık taksitler halinde ödeme yapabilirsiniz.

TEB Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

Süt hayvanlarının yem, ilaç ve bakım ihtiyaçlarını karşılayan kredidir. 18 aya kadar vade imkanı bulunuyor. Aylık ya da 3 aylık eşit taksitler halinde ödeme yapabilirsiniz.

Faiz oranları

Küçükbaş hayvancılık kredilerinde faiz oranları almak istediğiniz para miktarı ile vade seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Bankaların verdiği kredi için faiz ile vade oranlarını en doğru şekilde banka şubelerinden öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası ortalama faiz oranı %5’tir. Banka şubelerinden ya da internet üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin