Ana Sayfa Kredi Kredi Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

0
Paylaş
Kredi Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?
Kredi Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartınız var ve harcamalar yapıyorsunuz. Ekonomik durumunuz kötü gittiği dönemlerde ödemelerinizde aksamalar yaşayabilirsiniz. Kredi borcu ödeme, taksitlendirme ve  yapılandırma işlemlerini siz değerli okuyucularımız için ayrıntılı şekilde inceledik.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) resmi gazete yayımladığı bir bildiri yer alıyor. Resmi gazetede yer alan bildiride şöyle deniliyor;

Tüm bankaların kendine ait faiz ve kar oranları bulunmaktadır. Kar oranı ve faiz oranlarını dikkate alarak kredi kartı borçlarını yapılandırma ve taksitlendirme hakkı bulunmaktadır, deniliyor.

Hangi bankadan kredi kartı alıp almadığınızın bir önemi olmadığı gibi yüksek olan tüm kredi kartı borçlarınızı banka şubelerine giderek taksitlendirme ve yapılandırma şansınız var. Kredi kartı borcunu taksitlendirmiş ya da yapılandırmış bir kişi borçlarını düzenli şekilde ödediği durumda, banka ile müşteri arasında olumlu sonuçlar ortaya çıkabilir.

Kredi Kartı Borç Taksitleri Nasıl Yapılır?

Kredi kartı taksitlendirmek ya da yapılandırmak isteyen kişi banka şubesine giderek bankanın kar ve faiz oranını dikkate alarak işlemleri başlatır. Kredi kartı taksitlendirme ya da yapılandırma yapan kişiler borçlarının tamamını ödese de kredi notu puanında düşüş yaşanır. Taksitlendirme ve yapılandırma yapıldığı anda kredi kartınızı kullanamayabilirsiniz. Gecikmeye giren borçlar ise icra süresine kadar kredi kartı tamamen kapatılır.

Kaç Aya Kadar Taksit Yapılır?

Bankalar kredi kartı borçları için yapılandırma ve taksitlendirme imkanları var. Yapılacak olan taksitlendirme ve yapılandırma için 12 ile 48 aya kadar vade imkanı sunuluyor. Kredi notunuz düşecek demiştik ancak, borçları düzenli olarak ödediğinizde kredi notunuzda yükselmeler olacaktır.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Bankaların kredi borcu yapılandırma işlemlerinde çeşitli seçenekler bulunuyor. Bankalar kredi kartı borcu yapılandırmasında 48 aya kadar vade imkanı tanıyor. Kredi notunuzun düşmesini istemiyorsanız borçları zamanında ödemeli ve bankanın söylediklerini yapmanız gerekiyor.

Kredi kartı borcu yapılandırmak için isterseniz banka ile iletişime geçebilir ya da banka şubesine giderek kredi kartı borcu yapılandırmak istediğinizi söylemelisiniz. Telefon ile yapılandırma yapamazsanız, mutlaka banka şubesine gidin. Yapacağınız işlemlerin sonucu için 1 ya da 2 gün içinde size geri dönüş yapılacaktır.

Denizbank kredi veya kredi kartı borcunuz varsa;Denizbank Kredi ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırma adlı makalemizi okuduktan sonra yapılandırma işleminde bulunabilirsiniz…

kredi kartı borcu taksitlendirme
kredi kartı borcu taksitlendirme

Akbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Akbank’ı kullanarak kredi borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Banka ayrıca kredi kartı borcu için borç transfer imkanı da tanıyor. Kredi kartı borcunuzu 9 aya kadar yapılandırabilirsiniz. Borç transferi yapmak isterseniz Akbank herhangi bir ek ücret almıyor. Borç transferi için tanınan limit 200 lira ile 20.000 TL arasında olabiliyor. %2,42 yıllık, aylık 29.09 maliyet ücreti uygulanıyor.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Garanti bankasından 500 TL limitli kredi kartınız varsa, 72 aya kadar yapılandırma imkanınız var. Taksit vadelerine göre aylık faiz oranları şu şekilde;

12, 18, 24, 30, 36 vade için  1,99 %

42, 48 aylık vadelerde 1,89 %

54, 60 ay vadeler de 1,79 %

66, 72 ay için ise 1,69 vade aylık olarak uygulanmaktadır.

Garanti bankası ayrıca; kredi kartında taksitli ödeme, taksit atlama ve taksitli nakit avans imkanı tanıyor.

QNB Finansbank Kart Taksitlendirme

Peşin olarak yapılan alışverişlerde 6,9 ve 12 ay taksit imkanı sağlar.

500 TL tutarında bir nakit alış veriş için 6 * 90,57 TL ödersiniz masraf ise 43,27 TL ödersiniz. Toplam 543 TL

1000 TL 12 taksitlendirme için aylık 97,14 TL öder 164 TL masraf ile toplam 1164 TL gibi bir rakam geri ödenir.

Akbank’tan çekmiş olduğunuz krediyi 72 ay yapılandırabileceğinizi biliyor muydunuz? Akbank Kredi Yapılandırma 72 Ay adlı makalemizi okuyabilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin