Ana Sayfa Kredi İcralık Durumda Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

İcralık Durumda Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

0
Paylaş
İcralık Durumda Olanlar Kredi Çekebilir Mi?
İcralık Durumda Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

İcralık Durumda Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Daha önceleri kredi çekmiş ancak ödeme yapamadığından dolayı, kredi çekmek isteyen kişi bankaya başvuru yaptığında kredi başvurusu ret ile sonuçlanır. Banka kredilerinden dolayı icralık olan kişinin krediye yani nakit ihtiyacı olabilir. Peki, icralık olan kişi bu durumda ne yapmalı?

Bankalarda kara liste denildiğinde; bankalardan konut kredisi ya da otomobil kredisi çekmiş, birkaç taksitini ödemediğinde banka kredi borcunu ödeyemez diye işaretler. Halk arasına bakıldığında kara liste; sicili bozuk, kötü sicil ya da kırmızı kalem çekilmiş olarak söylenir.

Kara liste ve kötü sicile sahip kişilere bankalardan kredi alamayanlara kredi verilebilir deyip dolandıran giriş aidatı olarak para almak isteyen dolandırıcılar var. İcralık olanlar meydana gelen bu durum kara listeden farksızdır.

İcralık Durumda Olanlar Ne Yapmalı?

İcralık olmuş kredi çekemeyen kişiler için bu durumu fırsata çeviren kişiler vardır. Bazı kişilerin geliri olsa da kredi borcu yüzünden kara listede olması durumunda kredi çekemeyen kişilere yüksek faiz uygulayarak, komisyon alarak, farklı yöntemler uygulayarak kredi veren kişiler ortaya çıkar. Konuda anlatıldığı gibi bu durum tefecilik olarak açıklanabilir. Kişi kredi çekmiş ödeyememiş, zor durumdayken, yüksek faiz ve komisyon ücreti alarak kredi sağlamak ne kadar doğru olabilir?

Zaten kredi alarak belli bir faiz ödemeniz gerekiyor.Birde dosya masrafı ödemeniz istenirse iş iyice garipleşiyor.Fakat dosya masrafı almayan bankalardan kredi alarak dosya masrafı ödemeden kredi kullanabilirsiniz.Dosya masrafı almayan bankaları yazımızda detaylı bir şekilde anlattık…

Banka tarafından alınan kredilerde ödeme yapılmadığında banka tarafından uyarı yapılır. Uyarılara rağmen ödeme yapılmadığında temerrüde düşer. Borç sahibi ya da kefil olan kişiye yasal takip işlemi başlatılır. Meydana gelen durum icralık olarak açıklanabilir. Ödeme yapılmazsa işlem icra ile sonuçlandırılır. Banka avukatları tarafından icra işlemleri başlatılır. Kredi sahibine ya da kefiline var olan mallarına icra koyulur. Kredi yüzünden icralık olan kişilere bankalar kredi vermez. Kredileri ödeyemez olarak görünür. Bankalarda verecek olan kredileri belli bir dayanağa bağlayamaz.

icralık durumda olanlara kredi veren bankalar
icralık durumda olanlara kredi veren bankalar

İcralık Durumda İseniz Bankanız ile Görüşün

Banka kredisi ya kredi kartından dolayı icralık durumundaysanız, yapmanız gereken tek şey bankanızın şubesine giderek görüşüp, yapılandırma talebinde bulunmak olur. Banka yapılandırma işlemini gerçekleştirdiğinde belli bir faiz oranı ve uzun süreli vadeler halinde taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Bu durumda icra durumu banka tarafından kaldırılır ve kara listeden de çıkarılırsınız.

Sicili bozuk olan vatandaşlara her banka kredi imkanı sağlamamaktadır.Peki sicili bozuk olan bireyler hangi bankalardan kredi çekebilir? Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar adlı yazımızda bütün bankalar detaylı bir şekilde kıyaslanarak anlatılmıştır…

Borç Kapatma Kredilerini Kullanın

Bankanızın şubesine giderek borcunuzu yapılandırma imkânı yoksa borcunuzu bir bankada birleştirebilir, uzun vade ve belirli bir faiz ile kredi kullanıp, taksitler halinde borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bankalar borç kapatma kredisi verecek kişilerden bazı güvenceler ister. Kefil, taşınmaz ipotek banka için güvence sayılır.

Ev, araba, gayrimenkul varsa, bankaların şubelerine giderek, ipotek olarak gösterdiğinizde tüketici kredisi çekerek borcunuzu kapatabilirsiniz. Kredi çekmek için banka şubeleri ya da internet üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Asgari ücretli bir kişinin bankalardan ne kadar kredi çekebileceğini biliyor muydunuz? Asgari ücretli bir kişi ne kadar kredi çekebilir yazımızı okuyabilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin