Ana Sayfa Kredi Kartı Harçlık Avansı Nakite Çevirme

Harçlık Avansı Nakite Çevirme

0
Paylaş
Harçlık Avansı Nakite Çevirme
Harçlık Avansı Nakite Çevirme

Harçlık Avansı Nakite Çevirme

Harçlık avans; öğrenim kredisi alan üniversite öğrencilerine Genç Bankarta tanımladığı bir özelliktir. Üniversite öğrencilerinin aldığı harçlık avans hesaplarına her ayın 6.’ıncı ve 10.’uncu günleri arasında yatar. T.C. kimlik numarasının son rakımına göre belli olur. Değişiklik gösterebilir. Her ay 425 TL yatmaktadır. Kartınızda harçlık avans bulunuyorsa, bu para dışında ekstra yüklenecek 375 TL’yi alışverişlerde kullanabilirsiniz. Hesabınızda para kalmadığı takdirde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Nakit olarak çekme imkanı yoktur.

Harçlık Avans Nasıl Açılır?

Üniversiteye başlamış ve yeni banka kartı alıyorsanız, avans hesabı otomatik olarak açık geliyor. Bu özellik açık değil ya da harçlık avans hesabı açtırmak istiyorsanız, Ziraat Bankası şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Harçlık Avans Hesap Hareketlerini Nasıl İncelerim?

Harçlık avansınız olması nedeniyle, alışveriş yapabilirsiniz. Ne kadar harcadığınızı merak ediyorsanız, internet şubesi ya da banka ATM’sini kullanarak ekstre alabilir ve ne kadar harcadığınızı öğrenebilirsiniz. Cep telefonundan sorgulamak istiyorsanız; cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden büyük harflerle HARCLIK AVANS BAKIYE yazıp, 4747’ye mesaj gönderebilirsiniz.

Harçlık Avans Harcamaları Nasıl Ödenir?

Ne kadar avans harcaması gerçekleştirirseniz, alacağınız aylık krediden düşülür. Örnek verecek olursak; harçlık avansın tamamını kullanırsanız, bir sonraki ay alacağınız kredi hesabından düşülür. KYK; 50 lira olarak yatıracaktır. Yapılacak olan işlemlerden komisyon ya da faiz ücreti alınmaz.

Harçlık Avans Nasıl Nakit Çekilir?

Harçlık avansı nakite çevirmenin bir çok farklı yolu vardır. Şimdi o yöntemleri inceleyelim.

Harçlık avans bozdurma
Harçlık avans bozdurma

Harçlık Avans Hesabı İle Altın Alma

Altın alıp, satabilirsiniz. Aldıktan sonra satmazsanız, uzun vade de çok güzel yatırım olur. Nakit ihtiyacı varsa, alıp satabilirsiniz. Satarken çok zarar etmemeye dikkat edin. Bankaların altın hesaplarını araştırın. İnternet üzerinden e-ticaret sistemini kullanarak ödemeleri altın ile yapabilirsiniz. Bankaların internet şubesini kullanarak satıp, parayı vadesiz hesaba aktarabilirsiniz. Bazı kuyumcular yapılan altın alıp satma işleminden komisyon aldığını hatırlatmakta fayda var. Alınan komisyon ücreti genellikle 10-20 lira arasında değişiyor.

Bakkal, Tekel Ve Marketlerle Anlaşma Yapabilirsiniz

Bakkal, tekel ve marketlerle anlaşma yaparak harçlık avansı nakite çevirebilirsiniz. Yapılan bu işlemden alınan komisyon ücreti yüksektir. Çok başarılı bir yöntem olmadığını söyleyebiliriz.

Alman Usulü

Arkadaşlarınızla dışarı çıkabilirsiniz. Yedikleriniz ve içtiklerinizin ücreti ödeyebilir ve parayı alabilirsiniz.

Skrill E-Cüzdan İle Nakite Çevirme

Skrill e-cüzdan kullanarak harçlık avansınızı nakite çevirmeniz mümkündür. Bu yöntemi internet üzerinden uygulayabilirsiniz. Yöntem basit olduğu gibi güvenilirdir.

Skrill aslında Paypal’a benziyor. Üye olduktan sonra işlemleri yapabilirsiniz. Mobil uygulaması da mevcut. Yapılan işlem e-cüzdan hesabına geçiyor. İstediğiniz gibi kullanabilir ve çekebilirsiniz. Yapılan işlemden düşük oranda komisyon ücreti alınır.

Devlet tarafından verilen kartlarınıza ek olarak birçok banka Öğrencilere Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartı vermektedir.Yazımızda detayları bulabilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin