Ana Sayfa HalkBankası Halkbank Memura 50 Bin TL 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Şartları

Halkbank Memura 50 Bin TL 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Şartları

0
Paylaş
Halkbank Memura 50 Bin TL 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Şartları
Halkbank Memura 50 Bin TL 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Şartları

Halkbank Memura 50 Bin TL 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Şartları

Kamu çalışanıysanız, Halkbankası kamu çalışanlarına 50.000 TL’ye kadar kredi imkânı sunuyor. 50 bin lira kredi için 48 ay vade imkânı tanıyor. 48 ay vadeli ihtiyaç kredisini banka şubelerinden ya da internet bankacılığı aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak kredi başvurusu yapacak olursanız, kredi limiti en fazla 15.000 TL’dir.

Halk Bankası Memura İhtiyaç Kredisi Nedir?

Kamu sektöründe çalışıyorsanız, Halkbankasını kullanarak 50 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Telefon, tablet, bilgisayar, beyaz eşya, mobilya alışverişleri yapacaksınız ancak nakit ihtiyacınız varsa, ihtiyaç kredisiyle alabilirsiniz. Kredi ödeme koşulları ve masrafı nedir? İşte detaylar…

Kamuda Çalışanlara İhtiyaç Kredisi Ödeme Koşulları ve Tutarı

Kamu sektöründe çalışıyorsanız, aylık 1.633,44 TL taksit, %1,75 faiz oranı ve 48 ay vade imkanı ile ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Alacağınız ihtiyaç kredisi için 262,50 TL kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Kredi tahsis ücreti ödemek istemiyorsanız, aylık taksit 1,683,62 TL ve faiz oranı da %1,80 olarak güncellenir. Bu şekilde de krediyi alabilirsiniz. Yazımızın devamında 25.000 TL ile 50.000 TL kredi için örnek ödeme tablosu hazırladık.

Halkbank memura ihtiyaç kredisi ödeme koşulları ise şunlardır;

Kredinin yıllık maliyet oranı vergileri, faizi ve tahsis ücretini kapsamaktadır. Tutar üzerinden ve örnek vadede kredinin hesabı yukarıda hesapladık.

Tahsis ücreti alınmaktadır. Ödeme içinde banka sigorta muamele vergi oranı %5 olarak eklemiştir.

Yazımızda anlattığımız faiz oranları Halk Bankasından kredili mevduat hesabı açtırmayı ve hayat sigortası yaptırmayı talep eden müşteriler için geçerli olduğu Halk Bankası tarafından ifade edilmiştir.

3 ay ertelemeli kredi almak ister misiniz? 3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalardan kredi alarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz…

Açılacak olan kredili mevduat hesabı en az kredinin taksiti kadar bir tutarda açtırılması gerektiği de Banka tarafından belirtilmiştir.

Kredi için hayat sigortası, prim ücretleri müşterinin yaş ve cinsiyetine göre değişiyor. Örnek verirsek; 35 yaşında bir müşteri 15.000 TL kredi kullanmış. 48 ay vade ödemeli kredi için bir yıllık sigorta prim ücreti 47 TL olarak açıklanmıştır.

Halkbankası verdiği ihtiyaç kredisinde; kredi şartları ve kullanma işlemleri hakkında durdurma hakkına sahiptir.

Halkbank memura 50 bin lira kredi
Halkbank memura 50 bin lira kredi

Halkbank Kamu Çalışanına İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kamu çalışanıysanız, Halkbankasını kullanarak ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Kredi başvurusunu yapmak için birçok yöntem bulunuyor. Halkbankası internet üzerinden, banka şubesinden, cep telefonunuzu kullanarak SMS göndererek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurusu hakkında 0850 224 04 00 Halkbankası müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Memura İhtiyaç Kredisi SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kamu çalışanı olarak, ihtiyaç kredisi başvurusunu cep telefonunuzu kullanarak SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girdikten sonra; büyük harflerle KAMU yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazın, gelirinizi yazın, almak istediğinizin kredi miktarını yazın ve 3452’ye gönderin.

Halkbankası 48 ay vadeli kredi için örnek kredi başvurusu (SMS)

KAMU 123456789101 3.500 12.500 şeklinde örnek verdik.

Daha önceden kredi çekmiş olup ödemesinde sıkıntı yaşadıysanız kredi notunuz tehlikeye girmiş olabilir.Düşük kredi notuna kredi veren bankalardan kredi çekebilirsiniz.Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin