Ana Sayfa Gelir Belgesiz Kredi Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

0
Paylaş
Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar
Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Vatandaşların bazı zamanlarda zorluklarla karşılaştıklarında nakit para ihtiyacı olabiliyor. Bankalar, Kredi almak isteyen kişiden maaş bordrosu ya da gelir belgesi ister. Bankaların gelir belgesi ya da maaş bordrosunun istenmesindeki amaç krediyi ödeyip ödeyemeyeceğini değerlendirmek içindir. Ev almak, araba almak, evlilik hazırlığı yapmak, hayal ettiğiniz bir yere gezi düzenlemek için para ihtiyacı duyabilir. Ortalama ücretler alarak yaşamlarını sürdüren kişiler bahsedilen bu hayalleri gerçekleştirmesi mümkün değil. Bu hayallerin gerçekleştirebilmek için para biriktirmek doğru bir yoldur ancak uzun zaman alabilir. Hayalleri gerçekleştirmek için uygun faiz ve vade oranlarıyla kredi alabilirsiniz. Uygun faiz oranı ve vade seçeneklerini kullanarak kredi alan kişiler ödemelerini rahatlıkla yapabilir. Gelir belgesiz kredi alabilmek için bankalar özel şartları bulunuyor.

Bankalardan Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Türkiye’de devlet bankaları ve özel bankalar bulunuyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası devlet bankasıdır. Geriye kalan diğer bankalar yerli ve yabancı kaynaklı özel bankalardır. Türkiye’de ki bankaların hepsi çeşitli kampanyalar ve şartlar dâhilinde vatandaşlara kredi imkânı sağlıyor. En çok ev, araba, konut ve ihtiyaç kredileri veriliyor. Kredi türleri farklılık gösterdiği gibi kredi alma şartları da değişiklik gösteriyor.

Kredi Notu Nedir?

Devlet bankaları ver özel bankalar yapılan kredi başvurularını değerlendirir. Kredi değerlendirmede kredi notu önem taşır. Banka kredi notuna bakarak kredi verilip verilmeyeceği belli olur. Bankalarla yapılan işlemler, kredi kartı borcu, kredi borcu bunlar zamanında ödenip ödenilmediği işlemler kredini notunu belirler.

Bankalarla işlem yapan vatandaş borcunu zamanında ödediyse kredi notu yüksek olarak açıklanır. Bankalar kredi alırken bir mal varlığı gösterip göstermediğine bakar. Araba, ev ya da gayrimenkul gibi araçları ipotek olarak gösterebilir. Kredi çekerken ayrıca banka işlemlerini doğru şekilde yapmış ve kar liste de bulanmayan bir arkadaşınız varsa kefil olarak gösterebilirsiniz. Kefil göstermek ya da ipotek göstermek kredi çekme işleminizi kolaylaştırır.

Sicili bozuk olan vatandaşlara her banka kredi imkanı sağlamamaktadır.Peki sicili bozuk olan bireyler hangi bankalardan kredi çekebilir? Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar adlı yazımızda bütün bankalar detaylı bir şekilde kıyaslanarak anlatılmıştır…

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar
Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar

Kredi başvuru yapan kişinin gelirine de bakılır. Maaşını belgeleyip gelir belgesi ya da maaş bordrosu gösterirse kredi çekme işlemi kolaylaşır. Gelir belgesi varsa, çalıştığı kurumda maaşının en az 6 ay düzenli olarak yatmış olması gerekiyor. Düzenli gelir elde edemeyen kişiler vardır. Bunlar çiftçi, serbest meslek çalışanları, tarım-hayvancılık işiyle uğraşanlar, ev hanımları, öğrenciler, ticaret yapanlar her zaman doğru düzgün süreli olarak gelir elde edemezler. Bu kişiler kredi almakta zorluk çekiyor.

Bankalar genelde geliri olmayan kişilere kredi vermez. Bankalar müşteri portföyünü genişletmek ve tanınmak için geliri olmayan kişilere kredi verebiliyor.

Gelir Belgesiz Kredi TEB

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) CepteTEB uygulamasını kullanarak kredi başvurusu yapma imkânı tanıyor. Online bankacılık işlemi yaparak, CepteTEB uygulamasıyla müşterilerine gelir belgesiz ihtiyaç kredisi imkânı sağlıyor. Kredi başvurusunda dosya masrafı ve tahsis ücreti alınmıyor. Hayat sigortası yaptırmak ve en az birkaç primini ödemiş olması gerekiyor. Eğer hayat sigortanız yok ve yaptırmak istemiyorsanız kredi başvurunuz kabul edilmiyor. Cepteteb uygulamasıyla 30.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veriyor. Faiz oranları vade seçeneklerine göre farklılık gösteriyor. 24 ay vadeli ihtiyaç kredisinin faiz oranı 1,39, 25-48 ay vade için faiz oranı 1,49 olarak belirlenmiştir.

Daha önceden kredi çekip ödeyemediğinizden dolayı avukatlık veya icralık bir durum söz konusuysa icralık olanlara kredi veren bankalardan kredi çekebilirsiniz.Peki icralık olanlara kredi veren bankalar hangileri? Yazımızda detayları bulabilirsiniz…

Gelir Belgesiz Kredi ING Bank

Gelir belgesiz kredi veren bir diğer banka ING Banktır. Kredi başvuruları ING Bank resmi internet sitesinden ya da SMS ile yapılabiliyor. Kredi limiti en fazla 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredi alabilmek için hayat sigortası şartı bulunuyor. Çekilen kredi için kredi tahsis ücreti ödeniyor. Çekilecek kredinin faiz oranı ve vade seçeneklerini öğrenmek için ING Bank resmi internet sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor.

gelir belgesiz kefilsiz kredi veren bankalar
gelir belgesiz kefilsiz kredi veren bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Denizbank

Denizbank’tan gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız, SMS ile başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru için herhangi bir belge istenmiyor. Verilecek en fazla kredi limiti 55.000 TL’dir. Gelir belgesiz kredi almak için SMS ile yapılacak başvuruda şu işlemleri sırasıyla yapmanız gerekiyor.

Cep telefonunuzu kullanarak mesaj bölümünden KREDİM yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazıp 3280’e SMS gönderilir. Kredinizin olumlu ya da olumsuz olarak kısa sürede SMS ile bildirilir. Krediniz olumlu değerlendirilmişse TC kimlik kartınızı yanınıza alarak Denizbank şubelerine gidip onaylanan kredinizi alabilirsiniz.

Zaten kredi alarak belli bir faiz ödemeniz gerekiyor.Birde dosya masrafı ödemeniz istenirse iş iyice garipleşiyor.Fakat dosya masrafı almayan bankalardan kredi alarak dosya masrafı ödemeden kredi kullanabilirsiniz.Dosya masrafı almayan bankaları yazımızda detaylı bir şekilde anlattık…

Gelir Belgesiz Kredi Enpara.com

Enpara.com QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmetidir. Enpara uygulamasını bilgisayar ya da telefonlarınızdan kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu yapabilmek için enpara.com adresine girerek üye olmanız gerekiyor. Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra evraklarınızı göndermek için Finansbank şubelerine gitmeniz gerekiyor. Enpara gelir belgesi olmayan müşterilerine vereceği kredi limiti en fazla 30.000 TL’dir. Kredi alırken dosya masrafı ve kredi tahsis ücreti ödenmiyor. Kredi alabilmek için hayat sigortası yaptırma şartı bulunuyor. Kredi vade oranı 24-48 ay arasında değişiklik gösterirken uygulanacak faiz oranı da 1,39 ile 1,43 arasında seyrediyor.

Gelir Belgesiz Kredi Nkolay Kredi

Nkolay Aktibank müşterileri için oluşturulmuş şubesiz bankacılık hizmetidir. Gelir belgesiz kredi almak isteyen kişiler nkolay.com.tr adresine girerek kredi alabilir. Aktifbank müşterisi olmasanız da Nkolay kullanarak kredi almanız mümkündür. Aktifbank müşterisi olan kişiler daha kolay kredi alabilir. Nkolay kredi limiti 30.000 TL’dir. Alınacak kredi işleminde binde beş oranında kredi tahsis ücreti alınır. Kredi almak için hayat sigortası yapma zorunluluğu bulunmuyor. Kredi başvurusu için herhangi bir belge ya da evrak istenmiyor. Faiz oranı diğer bankalarla karşılaştırıldığınız yüksektir. Faiz oranı 2.29’dur.

Gelir Belgesiz Kredi Odeabank

Banka tarafından belirlenen bir limit aralığında müşterilerine gelir belgesiz kredi imkânı tanıyor. Kredi alabilmek için kredi notunun yüksek olması, yapılan banka işlemleri nedeniyle yasal bir işlem yapılması anlaşıldığı gibi kara listede yer almamak gerekiyor. Bankanın internet sitesini kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurusunun olumlu olumsuz olarak değerlendirilmesi banka şubelerinden belirleniyor.

Gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi veren bankalar
Gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi veren bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Garanti Bankası İlk Kredim

Garanti bankasını kullanarak gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. Garanti bankası 36 ay vade imkânı ve 100.000 TL kredi limiti sunuyor. Garanti bankasından kredi alabilmek için daha önce kredi çekmemek, sicilin temiz olması, konut, otomobil kredisi alınmamış olması ve kredi kartı borcunuzun bulunmaması gerektiğini hatırlatalım. Kredi başvurusu garanti bankası internet sitesinden yapabilirsiniz.

Asgari ücretli bir kişinin bankalardan ne kadar kredi çekebileceğini biliyor muydunuz? Asgari ücretli bir kişi ne kadar kredi çekebilir yazımızı okuyabilirsiniz…

Gelir Belgesiz Kredi Akbank

Akbank internet bankacılığı uygulaması ya da bilgisayarı kullanarak Akbank’ın internet sitesini kullanarak başvuru yapabilirsiniz. KKB puanınız yüksekse 40.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Akbank mobil uygulamasının adı Akbank Direktir. Uygulamayı indirip aktivasyon ve şifre işlemlerini gerçekleştirdiyseniz;

Başvurular ve nakit ihtiyaçlarım à İhtiyaç kredi başvurusu ekranını kullanarak 40.000 TL’ye kadar 48 ay vade seçeneği ile kredi kullanabilirsiniz. 1,79 faiz uygulanır. Aylık 1.007.74 TL ödeme yapılır.

Memur, çiftçi ve esnaf için hangi bankalar gelir belgesiz kredi veriyor?

Çiftçiler; tarım ve hayvancılık ile uğraştıkları için maaş bordrosu olmadan Ziraat Bankasından rahatlıkla kredi alabilir.

Esnaf ve sanatkârlar; gelir belgesi olmadan Halk Banksından kredi alma imkânı tanınmıştır.

Memurlar; Vakıfbank memurların maaş aldıkları bankalardır. Maaş bordrosu olmadan kredi alabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin