Ana Sayfa İhtiyaç Kredisi Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

0
Paylaş
ev hanımlarına kredi veren bankalar
ev hanımlarına kredi veren bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Dışarıda çalışamayan, doğum sonrası kariyerlerini devam ettiremeyen kadınlar ev hanımı olarak kaldıklarında ekonomisi de kısıtlanmış oluyor. 2018 yılı itibariyle bankalar ev hanımlarına kredi ve kredi kartı vermeye imkan tanıdılar. Nafaka alan kadınlar, doğum sonrası kariyerini devam ettiremeyen kadınlar, sağlık sorunu nedeniyle çalışamayan kadınlar, bir mesleği olmayan ve kısacası ev hanımlarının belgeleyebildikleri bir geliri yoktur. Kredi almak için bankaya her türlü ihtimale karşı müracaat ederler.

Bankalar bir inceleme yaptığında yukarıda verdiğimiz örneklere göre binlerce kişi olduğunu öğrendiler. Bankalar bu kesimleri banka müşterisi yapmak için bir çok imkan yaratmıştır. Bankalar ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veriyor. Ev hanımlarına kredi ve kredi kartı veren bankalar konusunu detaylı şekilde konumuzda inceledik, işte tüm detaylar…

2018 Yılında Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bir mesleği olmayan ve çalışmayan ev hanımları ihtiyaçlarını karşılamak için nakit ihtiyacı olur. Bankalar kredi vermez diye düşündükleri için kimse bankaya müracaat etmez. Çok geçmiş yıllara bakıldığında bankalar ev hanımlarına kredi yolunu kapatmış ve iyi bakmıyordu. Bankalarda daha çok müşteriye ulaşmak için ev hanımlarını da banka müşterisi olarak görüyor. Bankalar ev hanımlarına faiz oranı düşük kredi imkanı tanıyor.Ayrıca diğer yazımız olan Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaları da okuyabilirsiniz

Sigortalı iş bulmak günümüzde artık çok zor. İşsiz olmak, sigorta olmaması, düzenli  bir gelir olmaması bankalar tarafından iyi karşılanmaz. Artık bir çok ev hanımı ek gelir altında evlerinde farklı işler yaparak para kazanmaya çalışıyor. Bazı ek işler için kredi gerekebiliyor. Garanti Bankası, ING Bank, Yapıkredi Bankası, maaş ve gelir olmadan kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu bankalar finansman desteği sağlar ve bir teminat arar. Teminat olarak ev, arsa, araç, tapu, kira bunları ipotek olarak gösterebilirsiniz. Buradaki amaç banka alacağını güvence altına almak istemesidir. Ev hanımları kredi almak istediğinde eşlerinin maaş bordosunu göstererek kredi alabiliyor. Maaşının 10 katı kadar da kredi alabiliyor.36 ay vadeli ödeme imkanı oluyor. Düzenli bir geliri olan, sigortalı çalışan ve banka sicili temiz olan bir kefil bulabilirseniz yine kredi alabilirsiniz.

ev hanımlarına kredi
ev hanımlarına kredi

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Devlet sermayeli bankaların ardından hükümet projelerine destek veren bankalardan biri Denizbank’tır. Müşteriler için bir çok farklı kredi imkanı sağlayan Denizbank, ev hanımlarına da birden fazla kampanya hazırlamış. Denizbank; ev hanımlarına altın günü, mevduat biriken hesap gibi kampanyaları bulunuyor.

Kredilere Başvurmak için istenen belgeler

  • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • Gerçek kişi olduğunuza dair herhangi bir fatura en az 3 aylık olmalıdır. (Doğal gaz, elektrik, su, telefon)
  • Gelir belgesi, eğer düzenli maaşı yoksa (kira gelir belgesi)
  • Emekli ise emekli hesap cüzdanı
  • Çiftçi ise ÇKS belgesi gereklidir.
  • Lakin düzenli geliriniz yok ise eşinizin maaş bordrosu
  • İpotek teminatı için (ev, arsa, iş yeri tapusu)

Yukarıda saydığımız özelliklerden hiç biri yoksa kefil ve kefile ait belgeler (kimlik fotokopisi, gelir belgesi, ikametgah) gerekli oluyor. Kredi için evraklarınızı tamamladıysanız, banka şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

ING BANK  Ev Hanımları İhtiyaç Kredisi

Diğer bankalara göre daha uygun faiz oranı uygular. İstenilen şartlar arasında her bankanın istediği standart şartlar yer alıyor. Yukarıda saydığımız evraklar İNG Bank’ta istenir. Evrakları tamamlamadan bankaya başvuru yapamazsınız. Bankanın istediği şartları taşıyorsanız, krediniz onaylanır. Tek yapmanız gereken bankaya gidip evrakları imzalamak. Uygun faiz oranı ve geri ödemede 36 ay vade imkanından faydalanırsınız.

çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar
çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar

İş Bankası Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Veriyor

Bir yerde çalışmıyor ve aylık sabit bir maaşınız olmayabilir. Kira geliri ya da herhangi bir yardım alıyorsanız (nafaka, maaş yardımı) bu gelirleri kredi almak için bankaya belgeleyebilirsiniz. Bu durumda İş Bankasına kredi başvurusu yapabilirsiniz. Tüm bu saydığımız hiçbir şeye sahip değilseniz, üzerinize ait gayrimenkulü teminat gösterebilir ve kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kefil desteği, eşinizin maaş bordrosunu kullanarak ta kredi başvurusu yapma imkanınız var. Kefilinizin ve eşinizin bankada kötü sicili yoksa geri ödemede 48 ay vade seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Bankanın şubelerine giderek bilgi alabilir, bankanın  0 850 724 0724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Vade Oranları

Garanti bankası: 36 ay vade imkanıyla 50 bin kredi

Bank Pozitif: 36 ay vade ile 25 bin kredi

Deniz bank: 48 ay vade ile 55 bin kredi

İng bankası: 24 ay  vade 15 bin kredi

İş bankası: 36 ay vade 30 bin kredi

TEB bankası: Kredi imlanı olarak 36 ay vade ile 75 bin lira vermektedir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Yapılandırma 2018 72 Ay başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.İyi okumalar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin