Ana Sayfa Bankalar Döviz Alım Satımı için En İyi Bankalar

Döviz Alım Satımı için En İyi Bankalar

0
Paylaş
Döviz Alım Satımı için En İyi Bankalar
Döviz Alım Satımı için En İyi Bankalar

Döviz Alım Satımı için En İyi Bankalar

Günümüze baktığımızda birçok kişi elinde var olan parayı, oturduğu yerden değerlendirmek istiyor. Birikim yapmak isteyenlerin birçoğu dolar ve euro al-sat yaparak parasını değerlendirip, birikim yapıyor. Dolar ve euro al-sat yapmak isteyenler bankaları tercih ediyor. Dolar ve euro al sat yaparken bankalar gündüz ve gece makas koyar. Al sat yaparken aradaki fark 1 kuruş ile 50 kuruş arasında olabiliyor. Makas aralığını düşüren ve yükselten bankadır. Dolar ve euro al sat yapan kişiler banka seçiminde, bankaların makas aralığını kontrol eder. Dolar ve euro al sat yapacak kişiler, makas aralığı en düşük bankaları tercih ederler.

Altın Makası En Az Olan Banka

Kişiler döviz işlemleri yaparak, al sat yaparlar. Altın da iyi bir yatırım aracıdır. Altın al sat yapan kişiler var. Altın uzun vade de uygun bir yatırım aracıdır. Döviz al sat işlemlerinde makas olduğu gibi, altın al sat işlemlerinde de makas aralığı var. Kişiler uygun bankaları tercih etmeye çalışır.

Makasların en düşük olduğu zamanlar bankaların açık olduğu zamanlardır. Gündüz makas aralığı %0,8’dir. %2 gibi bir artış olduğunda bozdurup, kar edebilirsiniz. Makas aralığı en yüksek dönemler; bankanın kapalı olduğu saatler ile tatil günleridir.

Bankalar kendi işlem güçlerine makas aralığı belirler. Yapılan araştırmalara göre makas aralığı düşük olan bankalar; Ziraat Bankası, QNB Finansbank enpara, İş Bankası olduğunu söyleyebiliriz.

Finansbank Döviz Alım Satım Komisyonu

QNB Finansbank enpara iştirakiyle yaptığı işlemler sonucunda geniş müşteri kitlesine ulaşmıştır. Enpara yapılan banka işlemlerinde; havale ücreti, EFT ücreti, hesap işletim ücreti almıyor. Döviz al sat işlemlerinde makas aralığı geniş olduğu görülüyor. Döviz işlemlerinde al sat yapan kişilerde bu konudan şikayetçidir. Al sat yapan kişiler çok kar edemiyor. Çok kar etmesi için dövizin daha fazla yükselmesi gerekiyor.

Ziraat Bankası Döviz Alım Satım

Döviz al sat işlemlerinin en iyi yapıldığı bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankasıdır. Yaptığı kampanyalar ile birlikte müşteri yanında olduğunu gösteren Ziraat Bankası, döviz al sat işlemleri için de gerekli kolaylıkları müşterilerine sunuyor. Döviz al sat işlemlerinde makas aralığı düşük tutulmuştur. Düşük makas ile birlikte al sat yaparak daha fazla kar edebilirsiniz.

Ziraat Bankası çiftçi ve emeklilere daha fazla destek veriyor. Döviz alım satımı ve diğer işlemler için Ziraat Bankası mobil şube ve internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

en uygun döviz veren bankalar
en uygun döviz veren bankalar

Bankaların Makas Aralıkları

Dünden bugüne baktığımızda, döviz (dolar, euro) siyasi ve ekonomik nedenlerden dolayı dengesiz bir şekilde artıp, düşüyor. İnsanlar döviz al sat işlemlerinde döviz bürolarını tercih ediyor. Sürekli döviz bürosuna git gel zor geldiği için, bankaların vadesiz döviz hesaplarını kullanarak işlem yapabilirsiniz. Bankaların döviz al sat işlemlerinde farklı makas aralıkları bulunmaktadır.

Makas aralığı düşük ve döviz al sat işlemi yapabileceğiniz bankalar; Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası ve Akbank’tır. İstediğiniz bankayı seçebilir, müşteri hizmetlerini arayarak makas aralıkları ve diğer bilgileri öğrenebilirisiniz.

En İyi Döviz Alım Sitesi

Bankalar ve döviz bürolarını kullanarak döviz al sat yapabileceğiniz gibi, döviz alım satımı yapan siteler vardır. İnternet sitelerinden biri FOREX ve TFX Target’tir. Bankalar mesai saatleri dışında makas aralığını yüksek tutar. 24 saat işlem yapabileceğiniz bankalar ve siteler bulunur. Döviz al sat işlemi için mesai saatlerini yakından takip etmeniz gerekiyor.

Bankaların Döviz Alım Satım Saatleri

Elinizde TL olarak nakitiniz var. Bunu değerlendirerek döviz al sat işlemi yapabilirsiniz. Makas aralıkları, artış ve düşüşleri yakından takip etmeniz gerekiyor. Büyük kar edebileceğiniz gibi, zarar da edebilirsiniz. İnsanlar döviz al sat işlemi için bankaları tercih ederler. Bankalar döviz al sat işlemlerini mesai saatleri içersinde yaptırır. Bazı bankalar 5 gün 24 saat döviz al sat işlemi yaparlar. Aslında tüm bankalar 7 gün 24 saat döviz al sat işlemi yapar ancak makas aralığı yüksektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin