Ana Sayfa Taşıt Kredisi Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

0
Paylaş
Araba almak için tamamında kredi
Araba almak için tamamında kredi

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Yükselen vergiler nedeniyle araç fiyatları da arttı. Bu zamanda araba almak zorlaştı. En uygun araba fiyatı 50.000 TL ile 60.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Günümüzde orta dereceli geçinen bir vatandaşın para biriktirip, araba olması zor. Peşinat yetmediği için kredi kullanılır. Peşinatta yoksa aracın tamamına kredi almak istenir.

Almak istediğiniz araba ikinci el ya da sıfır olabilir. Bankalar sıfır araç alsanız da ikinci el araç alsanız da kredi fırsatı sunmaktadır. Tüm bankalarda ikinci el araba için aracın yaşı önemli rol oynar. Yaş ortalaması 5 yıldır. 5 yaşından büyük olan araba için taşıt kredisi kullanmak mümkün değil. Devletin getirdiği bir sınır bulunuyor. Örneğin 100.000 TL’lik araba için fatura bedelinin % 75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. 100.000 TL’nin üstünde alınacak krediler için %80’i kadar kredi kullanılır. Sınırlamalar böyle olunca aracın tamamına kredi kullanmak mümkün değildir.

Farklı internet sitelerinde aracın fatura bedeli yüksek gösterilip, aracın tamamına kredi kullanmak mümkündür. Böyle bilgiler bulunuyor. Kesinlikle itibar etmeyiniz. İkinci el araba alımında fatura bedeli önem teşkil etmez. Örneğin: 40.000 TL’lik araba alıyorsunuz. 60.000 TL’lik fatura kestirseniz de banka dikkate almaz. Banka sadece kasko bedeline dikkat eder. Örnek: 50.000 TL’lik araba için % 75’lik kısım için kredi verebilir.

Aracın Tamamına Nasıl Kredi Kullanabilirim?

Taşıt kredisi yerine ihtiyaç kredisi alıp, araba ücretinin tamamını bu şekilde ödeyebilirsiniz. Taşıt kredisi ile ihtiyaç kredilerinin faiz oranları değişiktir.

Banka işlemlerinde ödemeleriniz düzgün, kredi notunuz yüksek ve siciliniz temizse yüksek miktarda ihtiyaç kredisi almak mümkün. İhtiyaç kredisi alıp, taşıt alarak arabanın tamamına kredi almış olacaksınız. Alacağınız arabanın tutarı pahalıysa, banka yüksek miktarda ihtiyaç kredisini de onaylamayabilir.

Bankaların Taşıt Kredileri Faiz Oranları Ve Vade Seçenekleri

Bankaların verdiği krediler için özel banka, kamu banası ve katılım bankasının uyguladıkları faiz oranları değişiklik göstermektedir. Bankaların taşıt kredilerinden haberdar olmak için, banka şubelerini ya da internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özel Bankalar Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ve Vade Seçenekleri

% 1,44 oranında faiz uygulanmaktadır. 10.000 TL’lik kredi için 48 ay vade seçeneği, aylık 294,50 TL taksit ödenir. 12 ay vade de ödemek isterseniz aylık 929,87 TL, 24 ay vade de ödemek isterseniz 512,56 TL aylık taksit ödeyerek krediye sahip olabilirsiniz.

Kamu Bankaları Taşıt Kredileri Faiz Oranları Ve Vade Seçenekleri

Özel bankalara göre faiz oranları daha uygundur. % 1,23 faiz oranı uygulanır. Örneğin: 10.000 TL’lik kredi kullanmak isterseniz; 12 ay vade de geri ödemek isterseniz aylık 915,43 TL, 24 ay vade için 497,85 TL, 36 ay vade için 360,08 TL aylık taksitler ödeyerek krediyi alabilirsiniz.

Katılım bankaları taşıt kredileri faiz oranları ve vade seçenekleri

Kamu bankaları ile özel bankaların verdiği faiz oranlarının tam ortasında bir faiz oranı uygular. 10.000 TL kredi almak isterseniz; 12 ay vade için 920,23 TL, 24 ay vade için 502,73 TL, 36 ay vade için 365,15 TL aylık taksit ödeyerek krediyi almak mümkün.

Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar‘dan bütçenize uygun olanı piyasa değerinin altında alabilirsiniz.Nasıl alabileceğiniz detayları ile birlikte yazımızda anlatılmıştır…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin