Ana Sayfa Kredi 30 Bin TL Mevduatın Aylık Faiz Getirisi

30 Bin TL Mevduatın Aylık Faiz Getirisi

0
Paylaş
30 Bin TL Mevduatın Aylık Faiz Getirisi
30 Bin TL Mevduatın Aylık Faiz Getirisi

30 Bin TL Mevduatın Aylık Faiz Getirisi

Günümüzde hem çalışmak, hem de birikim yapmak zordur. Paranızı biriktirmeye karar verdiyseniz, mevduat hesaplarında değerlendirebilirsiniz. 30.000 TL’nin faiz getirisi nedir? Konumuzda detaylı olarak inceledik.

30.000 TL paranın mevduat hesaplarında değerlendirerek, her bankanın faiz oranını inceleyerek bir değerlendirme yaptık. Para biriktirmenin en risksiz yöntemlerinden biri paranızı mevduat hesaplarına yatırmaktır. Her bankanın faiz oranı farklıdır. Hangi bankayı seçmeli ve en yüksek kazancı nasıl elde ederiz. Detaylı şekilde inceledik. Bankaların şubelerini ziyaret ederek, siz de e-vadeli hesap açabilirsiniz.

30.000 TL Ne Kadar Faiz Kazancı Getirir?

30.000 TL paranız var. Bankaya giderek paranızı mevduat hesabınıza yatırabilirsiniz. 1 ay dolduktan sonra faiz kazancını ve anaparayı alabilirsiniz. Hiç riske girmeden faiz kazancı elde etmiş olacaksınız. Banka şubelerine giderek ya da müşteri hizmetleri ile görüştükten sonra bankanın internet sitesine girerek, e-vadeli banka mevduat hesabı açabilirsiniz. E-vadeli hesaplar, normal vadeli hesaplara göre daha fazla kazandırıyor.

30.000 TL ile ne kadar faiz kazancı elde edilir? Aşağıdaki tabloda detaylı olarak siz okuyucularımızla paylaştık. Faiz oranlarına vergiler hariç ya da dâhil olarak yansıtılmış olabilir. Devlet BSMV ve farklı kalemler aracılığıyla mevduat hesaplarından ufak oranda vergi kesintisi yapıyor. Gerekli vergi kesintileri yapıldıktan sonra, faiz kazancınız hesabınıza yansıtılır.

30.000 TL Param Var. Ne Kadar Faiz Kazancı Alırım?

Banka Faiz oranı Net kazanç (30 gün)
İNG Bank %14 420 TL
Garanti Bankası %14 420 TL
Denizbank %14,25 427 TL
İş Bankası %10 300 TL
Vakıfbank %11,25 337 TL
Akbank %13,50 405 TL
Ziraat Bankası %10,75 322 TL

NOT: Gün geçti bilgiler sürekli güncellendiği için bankaların faiz oranlarını öğrenmek için banka şubeleri ya da müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin